guvenilir-ortam - Neden Bilgiç Çocuk Anaokulu

Neden Bilgiç Çocuk Anaokulu

Güvenilir Ortam

Güvenilir Ortam


Anaokulumuzun fiziki alanları çocuklarımızın sağlık güvenlikleri düşünülerek özenle planlanmıştır.


Yaklaşık 170m2 doğal çim bahçemiz ve toplam 350 m2 alan üzerine kurulu anaokulumuzda sınıflarımızın ferah, hijyenik olmasına özen gösterilmiştir. Okul içinde ve bahçemizde doğal ahşap ürünler, antibakteriyel malzemeler kullanılmıştır. Etrafı korunaklı çimçit ile çevrili kendimize ait bahçemizde ahşap gondollar, gemi kaydırağımız, kullanılacağı zaman açılan üzeri kapaklı kum havuzumuz, çocuklarımızın temiz havada etkinlik yapabileceği, yemek yiyebileceği çardağımız ve ahşap oyun evimiz mevcuttur. Mini ekin bahçemizde çocuklarımızın kendi çiçek ve bitkilerini yetiştirebileceği, çime ve toprağa basarak/dokunarak negatif enerjilerini/streslerini atabileceği doğal bir ortam hazırlanmıştır.

Kurumumuzun ısınması ve sıcak suyu doğalgaz sistemi ile sağlanmakta olup, her sınıfta kalorifer peteklerinin yanı sıra yaz/kış kullanıma uygun klima bulunmaktadır. Sınıflarımız doğal aydınlanma ve doğal havalandırmaya uygun olacak şekilde tasarlanmış olup, çift yönlü pimapen pencereler ile korunaklı hale getirilmiştir.

Kurumumuz İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyeden ruhsatlı olup, olası acil durumlarda kaçış ve toplanma imkanı sağlayan alanları mevcuttur.